Dotyk jest ważny

Dotyk jest bardzo ważny!

Przyjmując jego pierwszy, ale wcale nie najważniejszy aspekt, przynosi ulgę w bólu. Naprawia kolano, zdejmuje z pleców plecak pełen napięć, prostuje kręgosłupy. Apteczka pierwszej pomocy; z plastrem przynoszącym ukojenie, z wodą utlenioną co usuwa brudy negatywnych emocji, z bandażem elastycznym wspierającym nadwyrężone powięzi.

Dotyk, co też jest bardzo ważne, pozwala zabezpieczyć jedną z podstawowych potrzeb człowieka; potrzebę bliskości! Potrzebę czucia (a nie wiedzenia) że ktoś naprawdę jest blisko. Potrzebę nakarmienia zmysłu dotyku wyrażanego poprzez skórę. Dotyk w naturze spełnia rolę sposobu komunikacji, za pomocą którego zwierzęta porozumiewają się w każdym zakątku świata! Gatunek ludzki musi sobie wreszcie przypomnieć o tym kanale łączącym go z drugim człowiekiem.

Dotyk jest bardzo ważny! Kontaktuje nas z naszymi emocjami zapisanymi w ciele, nie wyrażonymi dotąd z powodu braku poczucia bezpieczeństwa. Uwalnia nasze lęki, koi i relaksuje człowieka, daje siłę aby powstać. Odciąża z napięć przez co przynosi więcej lekkości do życia i chęci do działania, pobudza ciekawość i kreatywność.Jest miły. Daje szczęście, dzięki uwolnionym hormonom. Otwiera nasze serca i ramiona do innych!

Dotykajcie!

A.